گیت کنترل تردد

امروزه، در تمامی مکان های عمومی و سازمانها که جمعیت زیادی در حال رفت و آمد هستند، نیاز به نظارت و کنترل تردد است که بوسیله دستگاه های گیت کنترل تردد انجام می شود. این گیتها برای کمک به ایجاد حفظ حریم شخصی و ایمنی، بسیار مناسب هستند، و شما می توانید با صرف هزینه مناسب، سرمایه گذاری کوچکی داشته باشید که در طولانی مدت، مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. گیت های کنترل تردد بر ورود افراد به مکان های خاص و دسترسی آن ها برای استفاده از امکانات مختلف نظارت دارند و مشخص می کنند که چه کسی مجاز به ورود و دسترسی به مکانهای مشخص می باشد. در حال حاضر گیت های کنترل تردد متنوعی با سیستم های مختلف در بازار وجود دارد که هر یک دارای ویژگیهای خاصی هستند و مشتری می تواند با توجه به نیاز و سلیقه خود و چگونگی دسترسی افراد به مکان مورد نظر، انتخاب های مختلفی داشته باشد. گیت های کنترل تردد به طور کلی برای مدیریت و کنترل افراد در مکانهای پر تردد مانند ایستگاههای مترو، ورزشگاهها، مراکز تجاری و ادارات دولتی و در مکانهای خاص امنیتی به کار گرفته می شوند. ساختار سیستم گیت حراستی و گیت کنترل تردد، ترکیبی از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی است و بوسیله نرم افزارهای خاصی که براساس نیازهای مشتری طراحی شده، مدیریت می شوند. گیت ها دارای تجهیزات پیشرفته ای از قبیل حسگرهای قوی، کنترلهایی اکسس کنترل ، بردهای الکترونیکی ، نمایشگرها و... می باشند امکان ارتباط با سیستمهای ساختمان هوشمند (BMS) ، اعلان حریق و سیستمهای امنیتی از امکانات و ابزارهای ویژه دیگر می باشند.
این گیت ها عموما جنبه بازدارنده داشته و نسبت به فضا و سطح امنیت و میزان تردد در سازمانها و اماکن پرتردد پیشنهاد میگردند. این گیت ها در دو نوع گیت تردد با عملکرد کشویی خطی و گیت تردد با عملکرد کشویی زاویه ای طراحی و تولید می گردند. موارد استفاده از محصولات نیز بسیار متنوع بوده و بسته به نوع استفاده، محل استفاده و از همه مهمتر نیاز مصرف کننده ها ، دارای طبقه بندی مختلفی می باشند.
در مدل گیتها با عملکرد کشویی خطی که گیتهای مترویی نیز نامیده می شوند به دلیل حرکت خطی میتوان ارتفاع شیشه ها را از پایین ترین سطح گیت تا یک متر بالای گیتها ادامه داد و فضایی با سطح امنیتی بالاتری را ایجاد نمود یا به بیانی دیگر مانع از پریدن افراد از بالای گیت ها به سمت دیگر شد که این نوع طراحی موجب سنگین شدن موانع شیشه ای متحرک میگردد و به همین دلیل در اماکن پرتردد استفاده از گیت های سریع شیشه ای با ارتفاع بلند پیشنهاد نمی گردد بلکه می بایست از گیت هایی با شیشه های متحرک کوتاه استفاده نمود که از پایین گیت تا حدود 20 سانتیمتر تا بالای کابینت گیت ادامه خواهد داشت