درب اتوماتیک شیشه ای

انواع درب های اتوماتیک شیشه ایی :
• درب های اتوماتیک شیشه ایی کشویی
• درب های اتوماتیک شیشه ایی تلسکوپی
درب های اتوماتیک شیشه ایی کشویی :
درب اتوماتیک شیشه ای کشویی متداول ترین نوع درب شیشه ای اتوماتیک می باشد که در ابعاد مختلف و با فریم باریک و پهن و یا حتی بدون فریم موجود می باشد .
درب اتوماتیک شیشه ای اتوماتیک کشویی تک لنگه :
درب اتوماتیک شیشه ای اتوماتیک کشویی تک لنگه برای دهنه های کوچک کاربرد دارد که خود این مدل انوع مختلفی دارد.
درب اتوماتیک شیشه ایی یک لت ثابت و یک لت متحرک :
در این نوع دربها لت ثابت می تواند سمت چپ و لت متحرک سمت راست یا بالعکس باشد.
درب اتوماتیک شیشه ایی بدون لت ثابت و یک لت متحرک :
این نوع درب ها مخصوص مکان هایی است که فضای کافی برای نصب لت ثابت نمی باشد که اما می توان از دیوار به جای لت ثابت استفاده کرد و لت متحرک بر روی دیوار نصب گردد.
بخش های اصلی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ایی:
بخش های اصلی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ایی عبارتند از: موتور، قفل الکتریکی، باتری، منبع تغذیه (استابلایزر) و مرکز کنترل. موارد ذکر شده درون شاسی درب اتوماتیک شیشه ایی که در بالای چهارچوب درب نصب می شود قرار میگیرند و به کمک یک کاور آلومینیومی پوشیده می شوند. درب های متحرک نیز به کمک گیره های چرخدار از بالا به صورت آویزان قرارگرفته و درون ریل مخصوص درنظر گرفته شده درون شاسی حرکت می کنند. نیروی موتور به کمک تسمه لاستیکی به گیره های نگهدارنده درب منتقل شده و حرکت کشویی درب ها را ایجاد می نماید. قدرت موتور، کیفیت تسمه انتقال قدرت، جنس چرخ گیره های درب و مقاومت مرکز کنترل در برابر نوسانات برق فاکتورهای اساسی در تعیین کیفیت اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد.
تقسیم بندی ظاهری درب اتوماتیک شیشه ایی:
درب های اتوماتیک شیشه ایی را میتوان براساس ظاهر درب به سه گروه درب های منحنی، تخت ساده و تخت تلسکوپی تقسیم نمود. بخش های تشکیل دهنده اپراتور درب اتوماتیک شیشه ایی در تمامی مدل ها یکسان می باشد ولی در مدل منحنی شاسی انحنا داشته و درب های متحرک بر روی یک مسیر منحنی شکل حرکت می کنند در صورتی که در مدل تخت درب های متحرک حرکت خطی مستقیم دارند. در درب های اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی در هر سمت، دو لت متحرک وجود دارد که در حالت باز، هر دو بر روی لت ثابت قرار می گیرند. بنابراین در مقایسه با درب اتوماتیک شیشه ای تخت، مدل تلسکوپی عرض بازشو بیشتری ایجاد می نماید. اگرچه این نوع از درب اتوماتیک بیشتر به نام درب اتوماتیک شیشه ای شناخته می شود ولی می توان اپراتور آن را بر روی انواع درب ها نصب نمود و تنها باید این نکته را مدنظر داشت که وزن درب های متحرک از حد مجاز تعیین شده برای اپراتور بیشتر نباشد.